Kείμενο εργασίας της Θεοδώρας Λαζαρέτου,
τ. Διευθύντριας της Φορολογικής & Τελωνειακής Ακαδημίας ΑΑΔΕ, Δρ. Νομικής ΕΚΠΑ, DEA de droit Universite Lyon III, Cert. Lund University, Cert. Boston University, Cert. Leiden University, Cert. IMF/VGAPx & VITARAx, TADAT (IMF) trained assessor
Kείμενο εργασίας της Θεοδώρας Λαζαρέτου,
τ. Διευθύντριας της Φορολογικής & Τελωνειακής Ακαδημίας ΑΑΔΕ, Δρ. Νομικής ΕΚΠΑ, DEA de droit Universite Lyon III, Cert. Lund University, Cert. Boston University, Cert. Leiden University, Cert. IMF/VGAPx & VITARAx, TADAT (IMF) trained assessor
Γενικού Γραμματέα του Συλλόγου Εφοριακών Αττικής και Κυκλάδων
(Ευχαριστώ το eforiakoi.org για τη φιλοξενία)
Υπάλληλος Τμήματος Εσόδων
Περιφερειακής ΔΟY
Κείμενο με τον παραπάνω τίτλο συνέταξαν και συνυπέγραψαν οι συνάδελφοι της ΔΟY Γλυφάδας, μετά τη δημοσιοποίηση της απόφασης της ΑΑΔΕ για την αξιολόγηση των υπηρεσιών και την καταβολή στους εργαζόμενους του αντίστοιχου Μπόνους. Το κείμενο έχει σταλεί και στις υπόλοιπες Εφορίες, όπου επίσης υπογράφεται απ τους συναδέλφους, προκειμένου να σταλεί στην Ομοσπονδία και τους Συλλόγους.
Με ιδιαίτερο ενδιαφέρον αναμένεται η απάντηση των φορέων που εμπλέκονται στο Διαγωνισμό - Φιάσκο του ΑΣΕΠ για τη στελέχωση της ΑΑΔΕ, μετά απο σχετική ερώτηση που κατατέθηκε απο βουλευτές του Σύριζα.
Την Παρασκευή 11/11 ένα ακόμη σοβαρό επεισόδιο ήρθε να προστεθεί στη «μακρά» λίστα των επιθέσεων σωματικής ή ψυχολογικής βίας που δέχονται συναδέλφισσες και συνάδελφοι.
Μέλη της ΑΚΕ (Αυτόνομη Κίνηση Εφοριακών), αναρτώντας και σχετικά πανό, έκαναν παρέμβαση την Πέμπτη 3.11.22 έξω απ’ το κτίριο της Καρ. Σερβίας, και μοίρασαν στους εργαζόμενους την ανακοίνωση για τη Γενική Απεργία της 9ης Νοεμβρίου.
Άρθρο της Συναδέλφισσας Λαζαρέτου Θεοδώρας στο www.enainstitute.org